MAX77757JEFG435+
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX77757JEFG435+
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Battery Chargers
Product Status : Active
Current - Charging : Constant - Programmable
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : Smart Power Selector™
Fault Protection : Over Temperature, Over Voltage
Number of Cells : 1
Supplier Device Package : 24-FC2QFN (3x3)
Battery Pack Voltage : 4.35V
Mfr : Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Programmable Features : Current
Battery Chemistry : Lithium Ion/Polymer
Package / Case : 24-PowerUFQFN
Interface : USB
Charge Current - Max : 3.15A
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply (Max) : 13.7V
Base Product Number : MAX77757
Description : 3.15A USB TYPE-C AUTONOMOUS CHAR